MAD MAX FURY ROAD!

admin tarafından tarihinde yayınlandı

   İnsanların olan her şeyi onlardan çalıp kendisine mecbur bırakan, kadınları damızlık olarak kullanan, askerlerini kanla besleyip kahramanlık hikâyeleriyle onları kendine daha da bağlamaya çalışan ve kendi oluşturduğu dünyasında kendisini tanrılaştırmaya çalışan Ölümsüz Joe size özgürlük diye bağırıp özgürlük çalan hangi ülkeleri hatırlattı? Veya herhangi bir ülkeyi hatırlattı mı?

Benzin veya şuan çok değerli olan herhangi bir savaş nedeni değerlerini kaybetmiştir ve insanlar su için savaşmaya başlamıştır.

Geçmişiyle savaşan Max; ne Ölümsüz Joe için asker olmuş ne de su için Ölümsüz Joe’nun halkından olmayı seçmiştir. O ve arabası onu yakalayıp kanını ve ona ait neredeyse her şeyi alacak ilkelleşmiş insanlardan kaçmaktadır.

Maalesef bu kaçış Max için kötü biter ve arabasını hatta kanını kaybeder. Canlı bir kan torbası olmuştur, Joe için ölmeyi bekleyen askerler için.

   Askerler Joe’nun ölümsüz olduğuna inanmakta ve onun vadettiği cennet için yaşamaktadırlar.

Ölümsüz olduğuna inanılan Joe ise en az kendisine tabii olmayı reddedenler kadar kendi de biliyordur ölümsüz olmadığını ve soyunun devamı için -sağlık bir soy için- çabalamaktadır. Farklı saç renklerinde olan kadınlardan bir grup kurmuş ve soyunun devamı için kullanmaktadır onları. Fakat hem fiziksel hem psikolojik bu rencideyi kabullenmeyen kızlarımız oldukça cesur ve güçlü bir kadın liderliğinde kaçmayı çabalarlar. Fazlasıyla zor bu yolculuk Max kadar cesur ve güçlü bir adam eşliğinde kolaylaşabilir kolaylaşırsa…

Geçmişiyle savaşan Max kefaretini bu kadınları kurtarmaya çalışarak ödemeye çabalar, kadınlarımızın lideri Furiosa her zaman dönmeyi hayal ettiği yurduna bu kadınlar ile dönmek için çabalar, bu kadınları Joe ya teslim ederek onun takdirini kazanmak isteyen bir asker bu kadınlarla yaşadığı duygusal iletişimlerle bu zamana kadar yetiştirdiği kendiyle savaşmaya çabalar… Çaba… Uğruna çaba harcanacak kadar özeldirler bu kadınlar çünkü hiçbir suçu olmayan masumlar… Ve bağırdıkları şey “Biz şey değiliz!”dir.

İzlerken sıkılmayacağınız hızlı sahneleriyle, sizi heyecanlandıran replikleriyle, hem hüzünlendiren hem de umutlandıran replikleriyle ve Hardy, Theron, Hoult, Keays-Byrne’nın etkileyici oyunculuğuyla mutlaka izlemenizi önerdiğim bir film, Mad Max Fury Road.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.